Emine Rumeysa KANGAL

ERK PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Merhabalar ben Psikolog Emine Rumeysa Kangal 

Bu site danışanlarıma seans için ulaşım kolaylığı sağlamanın yanı sıra eğitimlerini aldığım çeşitli psikoterapi ekollerini - tekniklerini tanıtma ve vakalarımı paylaşma amacıyla kurulmuştur.

Kendimden kısaca bahsedecek olursam, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin ilk Psikoloji Bölümü mezunlarından birisi olarak, bölümümü 3 yılda 1. sırada tamamlayarak Psikoloji lisansımı aldım. Stajyerlik dönemlerimde Özel Doğal Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel bireylerle yapılan çalışmalara katıldım ve MEVA Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Rehabilitasyon Merkezi’nde ( özellikle bünyesinde verilen halka ücretsiz psikoterapi hizmeti kapsamında yapılan) çocuk / ergen / yetişkin çalışmalarına katılarak tecrübeler edindim. 1 yıla yakın Seda Beslenme ve Danışmanlık Merkezi’nde sevgili arkadaşım Diyetisyen Seda Özdil ile birlikte çalışmalarda bulundum, bireysel danışmanlık hizmeti verdim.

O zamanlardan bu yana ömrümün sonuna kadar devam edecek olan eğitim sürecimde ‘Çocuklara Uygulanan Objektif Testler’ (1.Bender-Gestalt Testi 2.Gesell Gelişim Testi 3.Okula Hazırlık Değerlendirme Testi 4.[CAT]Çocuklarda Tematik Algı Testi 5.Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi 6.Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi 7.Koppitz İnsan Çizim Testi 8.Ankara Gelişim Envanteri 9.Metropolitan okul Olgunluğu Testi 10.Benton Görsel Bellek Testi), ‘Wisc-r Zeka Testi’, ‘Aile Odaklı Çocuk Merkezli Terapi: Klinik Temelli Workshop’, ‘Yönlendirilmemiş Oyun Terapisi’, ‘Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’, ‘Montessori Eğitmen Eğitimi’, ‘Masal Terapisi’, ‘Çocuk Resimleri Analizi’, ‘Disleksi Eğitmen Eğitimi’, ‘Temel Hipnoz ve İleri Regresyon Hipnoz Eğitimi’, ‘Yeme Bozukluklarında Hipnoz’, ‘Sigara Bağımlılığında Hipnoz’, ‘Eğitsel Hipnoz’, ‘Çocuk Hipnozu’, ‘1 Günde Hipnoterapi ile Vajinismus Tedavisi’, ‘Manyetik Hipnoz’ eğitimlerini aldım. 2 yıllık ‘Gestalt Kişisel Gelişim Programı’nı tamamladım. Özel ilgim dolayısıyla ‘Usui Reiki Doğal Şifa Sistemi’ I.Derece Eğitimi, ‘Usui Reiki Doğal Şifa Sistemi’ II.Derece Eğitimi, ‘Sıfır Noktası Enerjisi Matrix Uygulayıcısı’ eğitimlerini de aldım. Son olarak Metakognitif Terapi Derneği’nin düzenlemiş olduğu ilk ‘Metakognitif Terapi Workshopu’ na katıldım. Halen de alanımızdaki yeni gelişmeleri ilgiyle takip etmekteyim.

2018’den beri kurucusu olduğum ERK Psikolojik Danışmanlık merkezinde çocuk/ergen/yetişkinlere bireysel psikoterapi hizmeti vermekteyim. Son 2 yıldır özellikle hipnoterapi ve oyun terapisi ile psikoterapi çalışmalarımı sürdürmekteyim. Yaptığım çalışmalarla ilgili vakaları ve danışan görüşlerini sitem üzerinde inceleyebilirsiniz.